Zabiegi Cennik

WYSZUKIWARKA ZABIEGÓW

Wybierz przynajmniej jedną kategorię,
a następnie kliknij szukaj

Wyszukaj po słowie kluczowym

Kupon na pierwszy zabieg:

20zł

Odbierz kupon

Zabiegi
na twarz
Zabiegi
na ciało
Masaże i spa Rytuały Japońskie Dla mężczyzn Kwasy Dieta Trwała
depilacja
Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna
estetyczna
Zabiegi na twarz Zabiegi na ciało Masaże & SPA Rytuały japońskie Zabiegi dla mężczyzn Kwasy Dieta Trwała depilacja Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna estetyczna

Coaching dietetyczny, konsultacja żywieniowa oraz dieta na przebarwienia

Sposób odżywiania jest jednym z elementów, który wpływa na naszej skóry. Może poprawić jej wygląd, ale z drugiej strony niewłaściwa dieta może spowodować znaczne pogorszenie wyglądu. Warto wiedzieć, co jeść, aby wspomóc funkcjonowanie skóry od wewnątrz. Połącznie kosmetologii wraz z dietetyką otwiera największe możliwości doskonałej pielęgnacji skóry.

Jakie czynniki wpływają na powstawanie przebarwień?

  •          zaburzenie hormonalne (w tym okres ciąży i laktacji)
  •          stany zapalne (potrądzikowe, pourazowe, spowodowanem promieniowaniem UV, w chorobach o podłożu zapalnym)
  •          wolne rodniki (promieniowanie UV, mało aktywny tryb życia)

Produkty spożywcze oraz sposób ich obróbki mają istotny wpływ na występowanie przebarwień. Znajomość zasad odpowiedniego sposobu odżywiania – indywidualnie dobranego pod potrzeby Twojej skóry – pozwoli na utrzymanie skóry w zdrowym stanie poprzez profilaktykę żywieniową oraz wspomaganie niwelowania przebarwień już obecnych.

Kim jest nasz specjalista?

Coachingiem żywieniowym, przygotowaniem diety i opracowaniem indywidualnej terapii zabiegowej zajmuje się nasza ekspertka w dziedzienie dbania o siebie od zewątrz i od środka, kosmetolog i dietetyk w jednej osobie - Kinga Bober. Jest absolwentką studiów wyższych z dietetyki oraz kosmetologii. Planuje kontynuację kariery naukowej w kierunku dietetyki na studiach doktoranckich. Doskonale potrafi dobrać kompleksową terapię, która obejmuje indywidualnie dobrany plan zabiegów kosmetologicznych oraz terapię żywieniową. Lubi czytać książki i artykuły naukowe dotyczące wpływu diety na stan skóry. Jej wiedza opiera się na najnowszych publikacjach naukowych. Autorka publikacji naukowej „Wpływ diety na trądzik” w magazynie Food Forum.

Coaching żywieniowy czy opracowanie indywidualnej diety - co wybrać?

Opracowanie indywidualnej diety daje gotowe i szybkie rozwiązanie w walce ze zbędnymi kilogramami. Obarczone jest jednak ryzykiem efektu jo-jo po zakończeniu stosowania diety i powrocie do nawyków żywieniowych sprzed diety. 
Coaching dietetyczy uczy rozpoznawania uczucia głodu i sytości, a także wsłuchiwania się w potrzeby własnego organizmu metodą małych kroków. Niezwykle ważna w tym rodzaju terapii jest nauka odnajdywania przyjemności w jedzeniu. Istotą coachingu jest wyeliminowaie wszystkich złych nawyków, szczególnie jedzenia pod wpływem emocji. Chodzi o to, by „nie zajadać emocji”. Wszyscy wiemy, że znacznie łatwiej jest to powiedzieć niż zrobić. Stąd należy szukać pomocy u kompetentnego specjalisty. Proces coachingu prowadzi do osiągnięcia celu dłuższą drogą, ale daje długotrwałe efekty przy minimalnym obarczeniu ryzykiem efektu jo-jo.

Dla kogo przeznaczony jest coaching żywieniowy?

Przeznaczony jest dla osób, które mają dosyć ciągłego myślenia o tym ile zjadły i ile posiłek miał kalorii.
Z coachingu z dietetykiem mogą korzystać zarówno kobiety i mężczyźni bez względu na wiek, którzy nie są zadowoleni ze swojego ciała i czują, że nie mają kontroli nad jedzeniem. Cel, jaki sobie postawili - schudniecie 3 czy 25 kilogramów, nie ma znaczenia. Zadaniem trenera dietetycznego jest przywrócenie równowagi w obszarze zachowań związanych z odżywianiem się. Nasz specjalista jest jednym z niewielu w Polsce ekspertów, który łączy tradycyjny coaching żywieniowy z efektem niwelacji przebarwień. 
Program coachingu dietetycznego nie jest odpowiedni dla osób z zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia), dla osób cierpiących na choroby układu sercowo-naczyniowego oraz dla diabetyków.

Jak wygląda coaching dietetyczny przeciw przebarwieniom?

Program coachingu dietetycznego obejmuje szereg małych kroków i dąży do wypracowania zdrowych nawyków żywieniowych przez samego klienta. Coaching nie jest ani mentoringiem, ani doradztwem (consultingiem). Zmiana następuje powoli, ale trwale. Coaching zaczynamy od wykonania pomiarów antropomentrycznych i analizy składu ciała (poznasz swój wiek metaboliczny, zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej w każdej części ciała, ilość związków mineranych ogółem w organizmie oraz ilość wody). Dzięki temu podczas kolejnych wizyt będziesz obserwował(a) zmiany w Twoim organizmie i przekonasz się jak metodą małych kroków osiągnąć równowagę organizmu, idealną masę ciała. Dietetyk będzie chciał poznać Twój model żywienia oraz wyniki badań krwi. Mając te wszystkie dane rozpoczniecie pracowanie nad zmianą Twoich nawyków żywieniowych. Najważniejsze jednak, że coaching żywieniowy będzie tak opracowany, żebyś z wizyty na wizytę obserwował(a) poprawę stanu skóry i niwelowanie przebarwień.

Jak należy przygotować się do pierwszego spotkania z dietetykiem?

Prosimy o zabranie na wizytę:
- uzupełnionego dwutygodniowego dzienniczka żywieniowego (wzór do wypełnienia prześlemy Ci na adres mailowy po dokonaniu rezerwacji terminu coachingu lub konsultacji z jadłospisem)
- wyników badań krwi z ostatnich dwóch lat (jeśli posiadasz)

Czy po coachingu żywieniowym otrzymam materiały podsumowujące spotkanie?

Tak, dietetyk prześle podsumowanie spotkania na adres mailowy.

Czy dieta na przebarwienia jest smaczna?

Oczywiście. Jeśli zdecydujesz się na przygotowanie indywidualnego jadłospisu, nasz dietetyk przygotuje go w oparciu o Twoje upodobania żywieniowe, wykluczy żywność, której nie lubisz i tak skomponuje posiłki, by nie tylko były smaczne, ale również nieskomplikowane w przygotowaniu i cieszące oko przy jedzieniu. Dodatkowo, by ułatwić Ci zakupy, otrzymasz listę produktów potrzebnych do przygotowania posiłków.

  • Cena: Od 100 - szczegółowy cennik na dole strony
  • Kategoria: zabiegi na twarz, niwelowanie przebarwień, dieta
  • Typ skóry: sucha, tłusta, mieszana, dojrzała, wrażliwa, naczynkowa, trądzikowa, normalna
  • Obszar zabiegowy: twarz, szyja, dekolt, okolice oczu, okolice ust
  • Na problem: przebarwienia